מניעת אבנים בכליות בשנית – איך למנוע מהן לחזור?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

אבנים בכליות הם תוצר של בעיה במערכות השתן. מערכות השתן אשר בגוף האדם אמורות להוציא פסולת מהגוף על ידי מתן שתן, אבל כאשר הפסולת אינה יוצאת במידה מספיקה – בדרך כלל בגלל חוסר שתיית נוזלים – נוצרים בכליות גבישים שידועים כ "אבנים בכליות". גבישים אלה עלולים להגיע לגדלים שונים של בין 3 ס"מ עד 4 ס"מ והם עלולים גם להתפתח לגוש בגודל של כדור גולף. 

אחת הדרכים לטפל בדלקות בדרכי השתן נעשה באמצעות ניתוח, בעוד שיש אלטרנטיבות אחרות תלוי בגודל האבנים כמו ריסוק אבנים בכליות באמצעות גלי הדף או הוצאתן דרך השופכה. אם כבר עברתם את הפרוצדורה הזו והייתם ב"סרט" הזה, אתם בטח לא תרצו שהיא תחזור על  החוויה – לכן חשוב לדעת כיצד מונעים דלקות בדרכי השתן. 

אז איך מונעים אבנים בכליות?

כדי למנוע הצטברות של פסולת במערכות השתן חשוב בתחילה לשמור על משטר מים ולשים לב שאתם שותים לפחות שני ליטרים של נוזלים בריאים ביום. חשוב שהגוף יהיה מלא בנוזלים בריאים כמו מים נקיים, תה, מיצים טבעיים ויוגורט יש להפחית בשתיית קפה ולשתות יותר חליטות תה טבעיות ואפילו להיעזר ברפואה המשלימה כדי לטהר את הגוף. 

בין היתר חשוב להיות במעקב אצל רופא מומחה באבנים בכליות ולדעת כיצד אפשר להימנע מהן בעתיד. 

לסיכום, אנשים שסבלו מאבנים בכליות , צריכים להגביר את צריכת הנוזלים היומית שלהם ל2-3 ליטרים ביום לפחות. שתיית מים מרובה, קיום אורח חיים בריא נטילת תרופות מרשם שיכולות להקל על דלקות בדרכי השתן והתייעצות עם רופא מומחה תוך מעקב – כולם יעזרו לכם להימנע בעתיד מדלקות בדרכי השתן ואבנים בכליות.

למידע נוסף היכנסו לאתר של ד"ר ניר קליינמן

אולי יעניין אותך

קורס מיינדפולנסֿ

מיינדפולנס, נהנה מזינוק אדיר בפופולריות שלו בעשור האחרון, הן בעיתונות הפופולרית והן בספרות הפסיכותרפיה. התרגול עבר מתפיסה בודהיסטית מעורפלת ברובה שנוסדה לפני כ- 2,600 שנה

קרא עוד »

קורס די ג'יי לנוער

ממקצועות המוזיקה המשמעותיות ביותר שיש היום, נמצא הדי ג'יי בראש הרשימה. אם יש לכם אהבה למוזיקה ואתם רוצים להיות חלק מהעולם הזה, אנחנו מזמינים אתכם

קרא עוד »