קורס פסיכומטרי בשנה הקרובה – מדוע משתלם לכם לעבור אותו

רעיונות לשאלות מחקר בעבודות בחינוך

כל צעיר וצעירה אשר מעוניינים להירשם ללימודים אקדמאיים במדינת ישראל, צריכים לעמוד בדרישות שונות. בכל המוסדות דורשים מהם להציג תעודת בגרות מלאה, כשבמקצועות מסוימים עליהם להציג ציון בגובה ספציפי. בחלק מהמוסדות, בפרט באוניברסיטאות, ישנה דרישה לעמוד גם במבחן פסיכומטרי.

מבחן זה כולל חלקים בחשיבה כמותית, חשיבה מילולית, אנגלית ומטלת כתיבה. לכל שאלה יש מספר תשובות בחירה מתוכן צריך לבחור את התשובה הנכונה, והמבחן נמשך קצת יותר משלוש שעות. הציון בבחינה הוא שונה מציונים בבחינות אחרות, מאחר והוא נע בין 200 ל-800 ומתבסס לא רק על הידע והיכולת של הנבחן, אלא גם על רמת הקושי של המבחן, כך אחרי שמסיימים לבדוק אותו, מבצעים תיקון לציון, בהתאם לרמת הקושי, על פי ציונים של נבחנים אחרים.

גם בשנה הקרובה, צעירים וצעירים אשר ירצו ללמוד באקדמיה יצטרכו לעבור מבחן פסיכומטרי. המבחן נערך במספר מועדים, כאשר המטרה היא שכל מועמד, יוכל לגשת למועד שמתאים לו על פי נקודת הזמן בה הוא רוצה להירשם ללימודים וכן, אם יש צורך הוא יוכל לתקן את הציון שלו.

כיצד מתכוננים למבחן פסיכומטרי השנה?

אף על פי שיש לא מעט אמצעים וכלים שונים, דרכם אפשר ללמוד למבחן פסיכומטרי באופן עצמאי, בין אם אלו סרטונים ובין אם מדריכים באינטרנט, אתרים וספרים, עדיין הדרך הטובה ביותר ללמוד היא באמצעות קורס פסיכומטרי בשנה הקרובה עם מדריך מקצועי.

ניתן למצוא מכוני הכנה לפסיכומטרי בכל יישוב כמעט, כולל מכונים שמתמחים ספציפית בנושא זה, לצד מכונים שמכינים לא רק לפסיכומטרי אלא גם למבחנים אחרים. מכונים אלו כוללים מרצים שעשו מספר פעמים את הבחינה והוכשרו להיות מורים לפסיכומטרי ברמה הגבוהה ביותר.

במסגרת הקורס, לומדים כיצד לגשת למבחן, איך לקרוא אותו, כיצד לענות על השאלות ולא להילחץ. כמו כן, הקורסים כוללים מרתונים שונים, על מנת לעשות את המבחנים השונים בצורה נכונה.

חשוב לציין, מי שרוצה להירשם השנה ללימודים באקדמיה, רצוי שיקדים ויירשם לקורס ולמבחן פסיכומטרי, על מנת שלא יצטרך לדחות את רישומו ויהיה לו מספיק זמן לשפר את הציון, אם יידרש לכך.