גיוס עובדים מהשטחים – האם שווה להסתכן

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

קבלנים רבים בוחרים לגייס עובדים פלסטינים לעבוד בפרויקטים שונים של בנייה ושיפוצים, בעיקר בשל הסיבה שמדובר בכח עבודה זול יחסית באופן משמעותי לעובדים זרים סינים למשל. קבלת אישור העסקה לעובדים מהשטחים היא תהליך בירוקרטי מורכב ולא פשוט שיכול לקחת זמן שכן מלבד קבלת האישור על מכסת העובדים, יש צורך לקבל אישור הגופים הביטחוניים עבור כל אחד מהעובדים עצמם.

גיוס עובדים מהשטחים, מה יכול לקרות

שוק הבנייה סובל ממחסור חמור של כוח אדם ולכן קבלנים רבים נעזרים בין היתר בעובדים מהשטחים. קבלנים רשאים להעסיק עובדים בתחום של בנייה ושיפוצים ובכפוף לאישורים אותם קיבלו. לעיתים נוצר מצב בו אותם עובדים פלסטינים, מחליטים מסיבה זו או אחרת להגיש תביעות שונות כנגד הקבלן אשר העסיק אותם, משהו שלא תמיד מוצדק אך קורה, ולכן יש חשיבות להכיר שדבר כזה יכול לקרות ולקחת זאת בחשבון. יש חשיבות לערוך הסכם מסודר עם כל עובד פלסטיני, הסכם שיכול לצמצם את הסיכוי למצבים כאלו.

למה גיוס עובדים מהשטחים זהו דבר מורכב

גיוס עובדים מהשטחים יכול להיות דבר מורכב בשל סיבות שונות:

  • תהליך הגשת הבקשה מורכב ומסורבל.
  • חייב להיות קבלן רשום.
  • צורך באישור ועדה על מכסת עובדים.
  • אישור משטרה ושב"כ עבור העובדים המבוקשים.
  • הגשת דו"ח חודשי באופן קבוע.

האם כדאי או לא כדאי לגייס עובדים מהשטחים

גיוס עובדים מהשטחים יכול להיות תהליך לא פשוט אך מצד שני יש לו גם יתרונות. חשוב לדעת ולהכיר היטב מהי ההתנהלות הנכונה והטובה ביותר כדי לגייס את העובדים, עם מינימום סרבול ועיכובים, ולכן לעיתים פניה לעורך דין המכיר ומתמחה בתחום יכולה לעזור לקצר תהליכים ולמנוע בעיות שונות היכולות לנבוע מהעסקה של עובדים מהשטחים.

 

אולי יעניין אותך

קורס מיינדפולנסֿ

מיינדפולנס, נהנה מזינוק אדיר בפופולריות שלו בעשור האחרון, הן בעיתונות הפופולרית והן בספרות הפסיכותרפיה. התרגול עבר מתפיסה בודהיסטית מעורפלת ברובה שנוסדה לפני כ- 2,600 שנה

קרא עוד »

קורס די ג'יי לנוער

ממקצועות המוזיקה המשמעותיות ביותר שיש היום, נמצא הדי ג'יי בראש הרשימה. אם יש לכם אהבה למוזיקה ואתם רוצים להיות חלק מהעולם הזה, אנחנו מזמינים אתכם

קרא עוד »