עבודה לצעירים – איך בוחרים עבודה בצורה נכונה

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

שוק העבודה בישראל ובכלל, פועל במספר רבדים. קיים הרובד הכללי, זה שכולנו מכירים ומתנסים בו, מדובר על עבודות קבועות אשר רלוונטיות עבור אנשים שיש להם הכשרה, אנשים שלמדו את התחום ורכשו עם השנים ניסיון. יש את הרובד של עבודות זמניות, חלקיות, עבור עובדים מזדמנים, תיכוניסטים, סטודנטים ועוד. 

קיים גם רובד של עבודה לצעירים. מדובר על עבודות לא בהכרח קבועות, המיועדות לחבר'ה צעירים, למשל אחרי צבא, אשר אין להם ניסיון מקצועי, אין להם הכשרה והעבודה אמורה לספק אותם עד שיבחרו ללמוד או לטוס לחו"ל לטיול אחרי צבא. מדובר הרבה פעמים בעבודות שאינן בהכרח מתאימות לבעלי משפחות ואנשים מבוגרים, בין אם זה בגלל תנאי השכר והתנאים הסוציאליים, ובין אם זה בגלל שעות העבודה. 

כשצעירים מחפשים עבודה, בוודאי אחרי צבא, בהנחה והם לא לומדים והם לא התחתנו בגיל צעיר ואין להם ילדים, אז מוטיב השעות הוא פחות רלוונטי, במקרים רבים הם גם יהיו מוכנים להתפשר על שכר ותנאים. זאת מתוך הנחה שמדובר בעבודה לא קבועה, ובעתיד הם יוכלו להרוויח הרבה יותר. 

כיצד מוצאים עבודה לצעירים?

ראשית, היום אפשר להשתמש ברשתות חברתיות, אתרי אינטרנט ולוחות דרושים בחול / בארץ, בשביל למצוא מתאימות. זה נכון גם לגבי עבודה מועדפת המיועדת לחיילים וחיילות משוחררים, אשר בעזרתם אפשר לקבל מענק מהמדינה. 

שנית, תמיד אפשר למצוא עבודות לצעירים דרך פנייה ישירה אל מקומות עבודה אשר מעסיקים צעירים ומעוניינים להציע משרה כזו או אחרת, וכן דרך חברים, בני משפחה או גורמים אחרים. 

שלישית, ישנם מקומות, כמו למשל אילת, שם אפשר למצוא מגוון רחב של עבודה לצעירים, בשלל תחומים ומקצועות. כל מה שצריך לעשות זה להגיע אל העיר ולחפש. 

אולי יעניין אותך

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא אחד הנושאים הגדולים בעולם. זה לא רק בעיה עבור מבוגרים אלא גם עבור ילדים. חשוב ללמוד אנגלית מכיוון שהיא תעזור לך

קרא עוד »

בגדי עבודה B Safety

עובדים בבניין וחושבים לקנות נעליים מיוחדות לעבודה בבניין או אולי אתם עובדים במפעל לבטון והבגדים הרגילים שלכם לא ממש מתאימים? יש מה לעשות ובמאמר זה,

קרא עוד »

קורס שענות

יצירת שעונים היא מיומנות מיוחדת שדורשת שנים של תרגול כדי לשלוט בה. זוהי מיומנות שעברה מדור לדור והיא עדיין נחשבת כאמנות. יצירת שעונים היא מלאכה,

קרא עוד »