לימוד מילים באנגלית – איך עושים את זה נכון?

לימוד מילים באנגלית

ישראלים נחשפים לאנגלית מגיל צעיר. דרך תוכניות טלוויזיה, סרטים, מוזיקה, יש כאלה שנחשפים לשפה דרך ספרים, עיתונים וחוברות, וכולנו נחשפים אליה במודע ולא במודע דרך תרבות הפופ והצריכה. לא מעט רשתות וחנויות גדולות קוראות לעצמן על פי שמות באנגלית ולא על פי שמות עבריים. אפילו הורים רבים מעדיפים לקרוא לילדים שלהם בשמות לועזיים, ולא עבריים. 

עם כל זה, עדיין יש משמעות לנושא של לימוד מילים באנגלית הן ביסודי, תיכון ובוודאי כשמתכוננים למבחן פסיכומטרי. כידוע, חלק משמעותי של מבחן כולל פרקים באנגלית, עם דגש על התייחסות למילים שונות שצריך להכיר. 

יש משמעות לחלק זה, ולו מהסיבה הפשוטה, שמילים אשר מופיעות בסרטים וסדרות, או בשירים לועזיים, אינן בהכרח נחשבות למילים "אמיתיות", אלה יותר לביטויי סלנג שלא נעשה בהם שימוש אמיתי בספרות או באופנים אחרים. סביר להניח שבני נוער אשר לומדים לבגרות באנגלית או מבחן פסיכומטרי, לא ייתקלו במילים שהם מכירים משירים וסדרות אלא יותר ממקורות אחרים. 

כיצד לומדים מילים באנגלית

הדרך הטובה ביותר ללמוד מילים באנגלית היא באמצעות קריאה באתר לומדים חכם. זה לא תמיד פשוט וקל, אך אם קוראים הרבה באינטרנט או ספרים באנגלית, עם הזמן לומדים להכיר מילים ואת המשמעות שלהן. בוודאי אם מדובר במילים שיש להם מספר משמעויות, וצריך לדעת מהי המשמעות הנכונה. 

הדרך השנייה היא באמצעות כתיבה. זו הסיבה שילדים ובני נוער נדרשים לכתוב מאמרים, נדרשים לכתוב חיבורים, ובצורה כזו הם יכולים גם לתרגל שימוש במילים שונות וגם ללמוד כיצד לשלב אותן במשפטים עם משמעות ברורה ובצורה נכונה. 

הדרך השלישית, היא לתרגם כל מילה שנתקלים בה, בין אם זה בשיר, ספר או בכל מקום אחר בו היא מופיעה.