למי כדאי ללמוד להיות שמאי מקרקעין

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

הרבה פעמים כשבוחנים מקצוע מסוים ושואלים למי משתלם לעסוק בו ולמי לא, בוחנים פרמטרים שונים, בין אם זה על פי אלה הקיימים אצל מי שמתעניין בתחום ובין אם זה על פי המקצוע עצמו. מנסים לראות כיצד ניתן לחבר ביניהם במטרה לראות האם קיימת התאמה בין המקצוע למועמדים השונים. 

כך למשל, אפשר לבחון למי משתלם לעסוק בתחום של שמאות מקרקעין כמו שיש במכללת אפיק. מדובר על תחום מאוד רחב ופופולארי, אשר אפשר לעסוק בו גם כעצמאים וגם כשכירים. אפשר למצוא שמאים בעלי משרד משלהם או כאלה שעובדים בחברות בנייה, חברות ביטוח, חברות לבדיקת סיכונים כלכליים, משרדי אדריכלים, משרדי עורכי דין ועוד. זה תלוי בצרכים של אותם גורמים ועד כמה באמת שמאי מקרקעין יכול לעזור להם, עד כמה הם נדרשים לשירותיו. 

לפני שנסביר למי כדי ללמוד שמאות מקרקעין דרך אתר קורסים אונליין, נסביר בקצרה מה זה בכלל שמאות מקרקעין. מדובר על תחום שב לבחון את ערך הקרקע והנכסים, זאת על מנת שיהיה ניתן להעריך מה גובה העסקה במקרה של מכירה, החכרה או השכרה, כך יהיה ניתן להעריך בכמה ניתן לבטח את הקרקע והנכס, לפצות את בעליו במקרה של נזיקין ועוד.  

למי משתלם ללמוד שמאות מקרקעין?

שמאות מקרקעין הוא מקצוע ייחודי, הן בגלל אופי העבודה והן בגלל שניתן לעסוק בו במשך שנים ארוכות, בלי שום מגבלה, בתנאים ייחודים. 

קורס שמאות מקרקעין במכללת אפיק מתאים לאנשים שמסוגלים לשים לב לכל פרט קטן, אנשים שמסוגלים לעבוד עם מספרים ונתונים, ולדעת כיצד להשתמש בהם, כיצד לנתח אותם בצורה נכונה, ולייצר בסופו של דבר הערכה שאפשר להתבסס עליה. 

מדובר במקצוע דינמי, מקצוע שדורש ריכוז גבוה, וכן הוא מאפשר להתפתח למקומות שונים וניתן לעסוק בו, הן כעצמאי והן כשכיר. 

אולי יעניין אותך

איך הופכים להיות לוליין?

קיימים סוגים שונים של בעלי מקצוע בעולם בכלל ובתחום האירועים בפרט. אחד מהתחומים המשויכים לתחום האירועים הוא תחום מפעילי האטרקציות. במילים אחרות, אלה שדואגים לעשות

קרא עוד »