איך כותבים ביבליוגרפיה?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

הערך הבסיסי ביותר בספר או במאמר אקדמי, מורכב משם המחבר, כותרת הספר, עיר ההוצאה, שם המו"ל, שנת ההוצאה והמדיום. לא תאמינו אבל גם את זה, יש מי שיעשה עבורכם במקצועיות ובמהירות עד להגשת המאמר או הוצאת הספר שלכם.

 

איך כותבים ביבליוגרפיה?

כללים בכתיבת ביבליוגרפיה: יש להפוך את שמו של הסופר הראשון, ולמקם פסיק לאחר שם המשפחה אחרי השם הפרטי (או כל שם אמצעי).

אסור לקצר את שם המחבר או המקור לפסקה ויש לכתוב בדיוק כפי שהוא מופיע בשער. בדרך כלל יש להשמיט כותרות ושייכות הקשורות למחבר. סיומת, אמורה להופיע אחרי שמו הנתון של הכותב, קדמו לו כמובן פסיק.

 

מתי משתמשים בביבליוגרפיה?

המידע הביבליוגרפי עבור סוגים שונים של משאבים נמצא במקומות שונים, לכן ייתכן שתצטרכו לבצע עבודות בילוש קטנות, כדי לקבל את כל המידע הביבליוגרפי אותו אתם צריכים לספר או לעבודה שלכם. נסו לחפש במקומות הבאים:

 

  • שער של ספר, אנציקלופדיה או מילון
  • כותרת של מאמר
  • העמוד הקדמי, השני או העריכה של העיתון
  • דף התוכן של יומן או מגזין
  • הכותרת העליונה (בחלק העליון) או הכותרת התחתונה (בחלק התחתון) של אתר אינטרנט
  • את הדף "עלינו" או את איש הקשר של אתר אינטרנט

 

 

ביבליוגרפיה לשני מחברים

לספר שנכתב על ידי שני מחברים או יותר, רשמו אותם לפי סדרם כפי שהם מופיעים בשער. יש לבטל רק את שם המחבר הראשון, בעוד האחרים צריכים להיות כתובים בסדר רגיל.

הפרידו בין שמות מחברים באמצעות פסיק, ושימו את האות "ו-" לפני שם המחבר האחרון. ביבליוגרפיה לספרים עם שלושה מחברים או יותר, אתם יכולים לכלול כל מחבר בציטוט או לכלול רק את המחבר הראשון.

 

מוזמנים לפנות אלינו דרך אתר עלי דפנה לשירותי עריכה לשונית.

אולי יעניין אותך

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא אחד הנושאים הגדולים בעולם. זה לא רק בעיה עבור מבוגרים אלא גם עבור ילדים. חשוב ללמוד אנגלית מכיוון שהיא תעזור לך

קרא עוד »

בגדי עבודה B Safety

עובדים בבניין וחושבים לקנות נעליים מיוחדות לעבודה בבניין או אולי אתם עובדים במפעל לבטון והבגדים הרגילים שלכם לא ממש מתאימים? יש מה לעשות ובמאמר זה,

קרא עוד »

קורס שענות

יצירת שעונים היא מיומנות מיוחדת שדורשת שנים של תרגול כדי לשלוט בה. זוהי מיומנות שעברה מדור לדור והיא עדיין נחשבת כאמנות. יצירת שעונים היא מלאכה,

קרא עוד »