עבודה סמינריונית בלקויי למידה

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

לקויות למידה נובעות מגורמים גנטיים או נוירוביולוגיים, המשנים את תפקוד המוח באופן המשפיע על אחד או יותר מהתהליכים הקוגניטיביים הקשורים ללמידה. עבודת מחקר בנושא לצורך עבודה סמינריונית, צריכה להיעשות בשלבים, אותם נביא כאן.

עבודה סמינריונית בלקויי למידה

כל עבודת מחקר סמינריונית, אם רוצים לעשותה באופן מקצועי, יהיה עליכם לנבור במסמכים וספרים הקשורים, אשר יעזרו לכם למצה את מירב בפוטנציאל מהעבודה שלכם.

תצטרכו להרחיב אופקים ולפתוח את קו החשיבה שלכם כדי למצוא הקשרים המתאימים לסוג מחקר הרצוי. אם אתם לא ממש יודעים מהיכן להתחיל, תוכלו לקבל סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות ועזרה ממדריכי הסמינריון וממקורות שונים אחרים.

מהי לקות למידה?

בעיות עיבוד מלל והבנה בסיסית של התוכן המועבר לכם, עלולות להפריע בלימוד מיומנויות בסיסיות כמו קריאה, כתיבה או מתמטיקה. הם יכולים גם להפריע לכישורים ברמה גבוהה יותר כגון ארגון, תכנון זמן, חשיבה מופשטת, זיכרון לטווח ארוך או קצר ותשומת לב. 

חשוב להבין כי לקויות למידה יכולות להשפיע על חייו של אדם ויכולות להשפיע על היחסים עם המשפחה, החברים ובמקום העבודה.

בחירת נושא

עבודה סמינריונית בלקויי למידה תהיה נעימה יותר, ויהיה לכם יותר נכון לשמור על מידע אם תבחרו בנושא שמחזיק את העניין שלכם. גם אם הוקצה נושא כללי, מצאו ככל האפשר גישה שמתאימה לאינטרסים שלכם במחקר. 

הנושא שלכם צריך להיות נושא שעליו תוכל למצוא מידע הולם; יתכן שתצטרכו לעשות מחקר מקדים כדי לקבוע זאת. 

לאחר שהחלטתם על נושא וקבעתם כי יש בידיכם מספיק מידע זמין, אתם מוכנים להמשיך בו. אולם בשלב זה, אם אתם מתקשים למצוא מידע איכותי הולם, הפסיקו לבזבז את זמנכם ונסו למצוא נושא אחר שיהיה קל יותר לחקור אותו.

אולי יעניין אותך

קורס מיינדפולנסֿ

מיינדפולנס, נהנה מזינוק אדיר בפופולריות שלו בעשור האחרון, הן בעיתונות הפופולרית והן בספרות הפסיכותרפיה. התרגול עבר מתפיסה בודהיסטית מעורפלת ברובה שנוסדה לפני כ- 2,600 שנה

קרא עוד »

קורס די ג'יי לנוער

ממקצועות המוזיקה המשמעותיות ביותר שיש היום, נמצא הדי ג'יי בראש הרשימה. אם יש לכם אהבה למוזיקה ואתם רוצים להיות חלק מהעולם הזה, אנחנו מזמינים אתכם

קרא עוד »