מתמטיקה בדידה/דיסקרטית – איך לומדים את התחום בצורה נכונה

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

לימודי מתמטיקה באופן כללי, אינם תחום לימודים פשוט עבור לא מעט ילדים, בני נוער ואפילו לא עבור סטודנטים שנרשמו ללימודים בתחום זה או מתבקשים ללמוד אותו כחלק מלימודי המקצוע שלהם. 

זה נכון כשמדובר על מתמטיקה פשוטה, וזה בוודאי נכון על לימודי מתמטיקה מורכבים יותר, כמו למשל מתמטיקה בדידה/דיסקרטית, כזו שאיננה מתעסקת ברצפים, מבנים וסדרות אלא בנתונים בדידים מסוגים שונים. 

לשמחתנו, היום יותר מאשר בעבר, אנחנו יכולים למצוא גורמי מקצוע שונים שיכולים לעזור לנו להבין את התחום, ללמוד אותו ולהצליח במסגרת הלימודים, בין אם אנחנו לומדים בבית ספר, תיכון, אקדמיה או במוסדות אחרים. כמובן שסביר מאוד להניח שתחום מורכב שכזה, אנחנו נלמד במוסדות לימודים גבוהים או במוסדות איכותיים ורציניים. 

נהוג לחשוב שאם תלמיד או תלמידה אמורים ללמוד תחום זה, סביר להניח שהם מבינים אותו ויודעים כיצד עליהם לגשת אליו. אך זה לא מדויק, כן הרבה פעמים מדובר על חומר חדש שלא תמיד נחשפים אליהם קודם לכן והוא מעמיד קשיים שונים בפני התלמידים. 

כיצד לומדים מתמטיקה בדידה בצורה נכונה

כיום, כאמור, אפשר למצוא גורמי מקצוע שונים כמו מורה פרטי למתמטיקה שיכולים לעזור בתחום זה. החל ממרצים בכירים שמלמדים באופן פרטי, סטודנטים שמצטיינים בתחום, מורים שעשו הסבה לשיעורים פרטיים ועוד. חשוב לציין עוד, ישנם מרצים שמפעילים גם אתרי אינטרנט דרכם הם מלמדים את החומר, מציגים תרגילים ועוזרים לפתור אותם. 

חשוב לבחון היטב מי עומד מאחורי אותם אתרים וכלים שנועדו לעזור לתלמידים ולסטודנטים להתמודד עם סוג מקצוע שכזה ועם איכות ורמת החומר המוצגת בו. רק כך אפשר להגיע לתוצאות איכותיות. 

 

אולי יעניין אותך

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא אחד הנושאים הגדולים בעולם. זה לא רק בעיה עבור מבוגרים אלא גם עבור ילדים. חשוב ללמוד אנגלית מכיוון שהיא תעזור לך

קרא עוד »

בגדי עבודה B Safety

עובדים בבניין וחושבים לקנות נעליים מיוחדות לעבודה בבניין או אולי אתם עובדים במפעל לבטון והבגדים הרגילים שלכם לא ממש מתאימים? יש מה לעשות ובמאמר זה,

קרא עוד »

קורס שענות

יצירת שעונים היא מיומנות מיוחדת שדורשת שנים של תרגול כדי לשלוט בה. זוהי מיומנות שעברה מדור לדור והיא עדיין נחשבת כאמנות. יצירת שעונים היא מלאכה,

קרא עוד »