דיבור מול קהל ללא חשש – כך תעשו זאת

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

לרוב, לא יהיה לך את כל הזמן שבעולם במעמד ראיון העבודה או בהרצאה באירוע עסקי. גם אנשים שמיומנים היטב בדיבור מול קהל, לא תמיד יודעים איך לנצל את מסגרת הזמן המוגבלת בכדי להטיב, להשפיע ולהשאיר חותם. איך תוכל גם אתה למקסם השפעה במינימום הזמן הניתן לך? למעשה, די בקלות. 

פאוזות – חיתוך המשפטים והדגשת רעיונות מרכזיים

הנטייה הכמעט טבעית בעת שישנה מגבלה של זמן היא לנסות ו"לדחוס" כמה שיותר רעיונות. כך לדוגמא, מרצה בכנס עסקי שניתנה לו משבצת זמן של עשר דקות בלבד, הנחוש בדעתו להספיק לעבור כל נושאי ההרצאה שלו. בכדי להבטיח שהוא מעביר את רעיונותיו, הוא מדבר מהר, גודש את המאזינים בתוכן והתוצר שמתקבל בסופו של דבר עמוס, מסורבל ובעיקר – לא מובן. לשמחתך, אפשר גם אחרת: הכר גם אתה את שיטת "הפאוזות" של שרון גדרון

הפאוזה, כשמה כן היא – יוצרת השהייה/עצירה, ומאפשרת לך כדובר לקחת אוויר בין רעיון אחד לאחר. הפאוזות יוצרות תחילה חוסר נוחות מסוים, זאת מאחר ותחת מגבלה של זמן הדבר האחרון שרוצים לעשות הוא לעצור או "לקחת את הזמן". בפועל, הפאוזות מאפשרות לך להעביר את התוכן הרלוונטי (בראיון עבודה או בהרצאה), בצורה בהירה, חדה ועניינית. 

התרומה של אותן פאוזות אדירה, ובאמצעותן ניתן להשיג כמה דברים:

  • ראשית, ניתן ליצור תחימה ברורה בין נושאים שונים. הפאוזה היא סוג של "נקודה בסוף משפט", הסוגרת נושא אחד ומבשרת על תחילתו של נושא חדש.
  • שנית, הפאוזה מדגישה מילה או מסר חשוב בתוך המשפט. אפשר לדמות את הפאוזה ל"בולד" שבוורד, המאפשר לך להדגיש את החלקים החשובים ביותר במסר שלך.
  • בנוסף, הפאוזה – אותה עצירה יזומה ומודעת, מאפשרת לך לעורר עניין וסקרנות. רגע לפני שאתה מגיע לשורה התחתונה, חושף את שמו של ההוגה שדיברת עליו או משיב על שאלה פתוחה שהצגת, צור פאוזה. הודות לה, תוכל לזכות בהקשבה מלאה ולזכות בתשומת לבם של המאזינים.

איך תצליח לתפוס את תשומת לבו של הקהל, כבר מהרגע הראשון?

הפאוזות יכולות ללוות אותך כבר בצעדיך הראשונים על הבמה. בעוד הקהל מצפה למילה הראשונה שתוציא מפיך, אתה תפתיע את הקהל דווקא בשתיקה. לא בשתיקה מהסוג "הדומם" והמרתיע, אלא בשתיקה כזו שמעלה תהיות, מסקרנת, מעט מביכה ומשאירה את הקהל עירני. תסכים לראות את הקהל שלך! תן למבטך להתחלק בין אלו היושבים בשורה הראשונה ובין אלו שבשורה החמישית. עלה לבמה, "סרוק" את הקהל בעינייך, צור שיח לא מילולי שנאמר בו המון ורק אז תאמר את המילה הראשונה. כעת, הבמה כולה שלך!

קראו על: קורס אונליין לדיבור מול קהל

אולי יעניין אותך

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא אחד הנושאים הגדולים בעולם. זה לא רק בעיה עבור מבוגרים אלא גם עבור ילדים. חשוב ללמוד אנגלית מכיוון שהיא תעזור לך

קרא עוד »

בגדי עבודה B Safety

עובדים בבניין וחושבים לקנות נעליים מיוחדות לעבודה בבניין או אולי אתם עובדים במפעל לבטון והבגדים הרגילים שלכם לא ממש מתאימים? יש מה לעשות ובמאמר זה,

קרא עוד »

קורס שענות

יצירת שעונים היא מיומנות מיוחדת שדורשת שנים של תרגול כדי לשלוט בה. זוהי מיומנות שעברה מדור לדור והיא עדיין נחשבת כאמנות. יצירת שעונים היא מלאכה,

קרא עוד »