פנימיות התורה

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

התורה היא רחבה מני ים, יש לה חלקים רבים, גלויים ונסתרים. חז"ל אמרו כי ישנם שבעים פנים לתורה. כל דבר שמוזכר בתורה ניתן לפרשו במגוון דרכים. אנו – הפשוטים שבעם – מכירים רק את החלק הנגלה, תורה שבכתב ותורה שבעל פה, אשר גם הם לבד, עצמים בגודלם.
אך יש עוד חלקים בתורה – לימודי חסידות ופנימיות התורה – הפן הנסתר, הרוחני, הגבוה ביותר.

נשמת התורה

תורת הקבלה – הנסתר היא פנימיות התורה הגלויה. כל מה שנכתב בתורה שבכתב ובתורה שבעל פה, נכתב על פי הסוד בתורת הנסתר. כמו שהאדם בנוי משני חלקים – גוף ונשמה, גם התורה היא כך. התורה הגלויה, בכתב ובעל פה, היא גוף התורה – חלק זה של התורה הוא החלק הגלוי שכולנו רואים, וזה ממש כמו הגוף.

מאידך יש את הנשמה – פנימיות התורה, תורת הנסתר. כמו שאת הנשמה אין אנו יכולים לראות, כך גם פנימיות התורה, לא כל אחד יכול לראות את סודות התורה.

בעבר, אנשים חשבו שתורת הקבלה היא רק ליחידי סגולה, צדיקים נשגבים. החל מתקופת האר"י ז"ל התפשטה תורת הנסתר בעולם והפכה לנחלת הכלל. כמובן שלא כל תינוק בן יומו יכול להתחיל ללמוד קבלה. אך אנשים בוגרים מספיק בסביבות גיל ה – 40, כבר יכולים להצטרף ללומדי הקבלה, ולהבין את כל העולם על פי פנימיות התורה.

אם החכמות

תורת הקבלה – פנימיות התורה היא אם כל החכמות. דבר ידוע ומפורסם הוא, כי המקובלים ויודעי ח"ן, הבנתם בצורת הנהגת העולם והטבע ועוד נושאים רבים, ידועים וברורים להם.

כל מי שלומד מושגים בקבלה , מבין הרבה דברים על עצמו ועל העולם, הרבה יותר מכל אחד אחר. פנימיות התורה מגלה לנו דברים רבים על סיבת קיומנו בעולם ועוד.

 

אולי יעניין אותך

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא אחד הנושאים הגדולים בעולם. זה לא רק בעיה עבור מבוגרים אלא גם עבור ילדים. חשוב ללמוד אנגלית מכיוון שהיא תעזור לך

קרא עוד »

בגדי עבודה B Safety

עובדים בבניין וחושבים לקנות נעליים מיוחדות לעבודה בבניין או אולי אתם עובדים במפעל לבטון והבגדים הרגילים שלכם לא ממש מתאימים? יש מה לעשות ובמאמר זה,

קרא עוד »

קורס שענות

יצירת שעונים היא מיומנות מיוחדת שדורשת שנים של תרגול כדי לשלוט בה. זוהי מיומנות שעברה מדור לדור והיא עדיין נחשבת כאמנות. יצירת שעונים היא מלאכה,

קרא עוד »