לשון הרע בפייסבוק/שיימינג

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

היום ניתן לשמוע המון על מקרים של לשון הרע בפייסבוק/שיימינג. מדובר בתופעה חדשה יחסית, אשר הולכת ומתרחבת בזכות הפופולאריות הגוברת של הרשתות החברתיות השונות. היום כמעט כולם רשומים לפחות לרשת חברתית אחת, המאפשרת להם לשתף תמונות, סרטונים, מחשבות וכדומה. זוהי דרך נוחה לתקשר עם חברים ומכרים, להתעדכן בכל מה שקורה בחיים שלהם וכמובן לצפות בסרטונים משעשעים ובקטעי מידע חיוניים ופרקטיים. הרשתות החברתיות מלאות בקבוצות ממוקדות, אשר מתמקדות בנושאים מסוימים, כגון קבוצה המתעסקת במסעדות, בגני ילדים, בטיולים וכדומה. ברוב הפעמים, קבוצות מסוג זה מוצפות בביקורות והמלצות שונות על בתי עסק. אך חשוב להבין כי פוסט שעושה שיימינג לעסק מסוים, עלול לחשוף את עצמו לתביעת לשון הרע בפייסבוק.

לשון הרע בפייסבוק/שיימינג – מה אומר החוק?

כאמור, היום כל אחד יכול לכתוב פוסט שיימינג בפייסבוק, אשר משמיץ עסק מסוים, שירות מסוים או מוצר מסוים. חשוב להבין כי ישנו גבול דק בין חופש הביטוי, לבין פגיעה בשמו הטוב של העסק. לכן כל מי שמעוניין לכתוב פוסט השמצה, חייב לבדוק טוב טוב את העובדות, את הנכונות שלהן, את הדיוק שלהן וכדומה. בתי המשפט בארץ מתייחסים ברצינות לתביעות לשון הרע, היות והן יכולות למוטט את העסק, לפגוע במעמד החברתי של בעלי העסק וכמובן למחוץ לחלוטין את המוניטין שהוא צבר לאורך השנים. הכול תלוי כמובן ברמת המהימנות של הפוסט, צורת הניסוח שלו, רמת התפוצה שלו ועוד. בתי המשפט נוהגים לבחון גם את צורת ההתנהלות של כותב הפוסט ובעל העסק שעליו נכתב הפוסט, היות ואם בעל העסק דיבר בצורה פוגענית ומשפילה, הסיכויים שלו לזכות בתביעה אינם גבוהים במיוחד. מצד שני, אם כותב הפוסט אינו לוקח אחריות, אינו מסיר את הפוסט ואינו מתנצל, הדבר עלול לשמש לרעת, קראו עוד בנושא באתר https://www.felaw.co.il.

מאמר זה מהווה תוכן פרסומי. אין באמור בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי'

אולי יעניין אותך

איך הופכים להיות לוליין?

קיימים סוגים שונים של בעלי מקצוע בעולם בכלל ובתחום האירועים בפרט. אחד מהתחומים המשויכים לתחום האירועים הוא תחום מפעילי האטרקציות. במילים אחרות, אלה שדואגים לעשות

קרא עוד »