מזונות בפשיטת רגל: כך תתנהלו נכון

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

לכל אדם יש את הרצון העמוק להתנהל כלכלית בצורה נכונה וליהנות מחיים ללא חובות וללא דאגות כלכליות. אין ספק כי החיים נראים אחרת בצורה הזו וניתן יהיה להבטיח הווה ועתיד טוב יותר לילדים שלנו ולמשפחה שלנו בדרך הזו. האם כולם חיים כך? כמובן שלא. ישנם אינספור מקרים שיכולים להוביל אדם למצב של פשיטת רגל וחובות. אם יש לאדם גם תשלומי מזונות על הראש זה ללא ספק עשוי להיות לא נעים אף יותר ולגרום להצטברות גדולה יותר של חובות. מה קורה במקרה של מזונות בפשיטת רגל התשובות לפניכם.

ראשית חשוב להבדיל בין חוב מזונות עד למתן צו כינוס ובין דמי המזונות השוטפים.

מזונות בפשיטת רגל בתקופה שלפני הצו:

צו הכינוס הוא צו בית משפט שבו מתחילים בהליך פשיטת הרגל כנגד חייב מסוים ובוחרים את התשלום החודשי שהוא ישלם לקופת הנושים, ממנה יחולק הכסף לנושים השונים. אם נוצר חוב בדמי המזונות עד למתן צו הכינוס יש להגיש בתוך 6 חודשים מיום צו הכינוס. התשלומים יהיו מעוכבים בשלב זה וניתן יהיה להגיש בקשה להארכה לצורך הגשת תביעת החוב בהליך פשיטת הרגל. חוב זה יהפוך לחוב בדין קדימה – כלומר הוא יעבור קדימה בסדר העדיפויות של תשלומי החובות של החייב. 

חוב בדמי המזונות השוטפים:

במהלך ההליך ייתכן והחייב יתקשה לעמוד בתשלומי המזונות השוטפים שנגזרו עליו בטרם חל עליו צו כינוס ופשיטת רגל ולכן בית המשפט ידון בענייני תשלום דמי המזונות לצורך גביית התשלום המקסימלי האפשרי הקרוב לדרישה המקורית מהחייב.

בין אם אתם תובעים את תשלומי המזונות או נמצאים בצד שחייב – כדאי לשכור את עו"ד אביתר כהן המתמחה בתחום זה על מנת שילווה אתכם בתהליך בצורה הטובה ביותר, ידע לייעץ לכם כיצד להתנהל בזמן זה ולנהל כמובן את הסיטואציה בצורה הטובה ביותר שאפשר ביחס למצב.

אולי יעניין אותך

קורס מיינדפולנסֿ

מיינדפולנס, נהנה מזינוק אדיר בפופולריות שלו בעשור האחרון, הן בעיתונות הפופולרית והן בספרות הפסיכותרפיה. התרגול עבר מתפיסה בודהיסטית מעורפלת ברובה שנוסדה לפני כ- 2,600 שנה

קרא עוד »

קורס די ג'יי לנוער

ממקצועות המוזיקה המשמעותיות ביותר שיש היום, נמצא הדי ג'יי בראש הרשימה. אם יש לכם אהבה למוזיקה ואתם רוצים להיות חלק מהעולם הזה, אנחנו מזמינים אתכם

קרא עוד »