למה אני לא מצליח ללמוד? 5 טיפים להתרכזות בלימודים

לא מצליח ללמוד

לימוד הוא חלק חשוב מהחיים, וכיהודים זה עוד יותר מהותי. גם כי אנחנו צריכים ללמוד כדי לדעת איך לחיות כיהודים. וגם כי לימוד תורה היא מצווה חשובה ומהותית בחייו של כל יהודי. ואם אני לא מצליח ללמוד? ואם הראש שלי לא ממש מתאים ללימוד, ולמרבה הצער הריכוז ממני והלאה? יש לכל בעיה פתרון, ולכל קושי יש מענה. להלן מפורטים חמישה טיפים מעולים שיכולים לעזור גם לכם ללמוד ולהצליח.

הטיפים שיעזרו לכם ללמוד

  1. חשוב מאוד להיות מודעים לכך שלימוד דורש ריכוז, וריכוז דורש כוחות. אנחנו צריכים להגיע ללימוד אחרי שדאגנו לעצמנו לכל מה שאנו צריכים. זה כולל תזונה טובה ומאוזנת. כמו גם שעות שינה איכותיות ומספקות. כאשר יש לנו כוחות אנחנו יוצאים מנקודת מוצא טובה יותר.
  2. עלינו למצוא לעצמנו מסגרת לימוד שמתאימה לנו. עומס לימודים שמאיים עלינו ומעמיס עלינו יתר על המידה, עלול לייאש ולהפיל אותנו. כמו כן יש להתייחס לנושא המשיכה לנושא הנלמד. אם אנחנו מתעניינים בנושא מסוים, אם אנחנו אוהבים סוג או תחום ספציפי, כדאי להתמקד בו.
  3. גיוון בלמידה הוא גם מרכיב חשוב מאוד. במיוחד למי שהריכוז קשה לו, אך הוא בכל זאת חפץ למלא את יומו בלימוד. אם נגוון בין לימוד הלכתי, לימוד מוסרי, לימוד בעיון ולימוד בקיאות – הרי קבלנו סדר יום מגוון שכולל למידה רבה בלי להעמיס על עצמנו יותר ממה שאנחנו יכולים.
  4. במידה ומדובר על קושי ממשי, חשוב יהיה לקבל עזרה מתאימה. אבחונים בעת הצורך וקבלת סיוע חיצוני עשויים להציל את המצב.
  5. שותף ללימוד – חברותא הוא דבר מועיל מאוד. עלינו למצוא לעצמנו חברותא שמתאימה לנו כדי להצליח ללמוד.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באתר https://www.akshiva.co.il!