מה העונש הצפוי בגין נהיגה בשכרות?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

חלק ניכר מהאנשים ששותים אלכוהול ולאחר מכן נכנסים לרכב ונוהגים, הם למעשה נהגים נורמטיביים. הם לא חורגים מהכללים בחיי היום יום, אך משום מה נהיגה בשכרות לא תמיד נתפסת בציבור כעבירה רצינית. אבל אסור לטעות, מגיפת תאונות הדרכים היא צרה נוראית בארץ. נהיגה בשכרות היא גורם מרכזי מאוד בתאונות, אך לא בתאונות קלות אלא בכאלה שנחשבות קשות, עם נפגעים ואפילו קטלניות. אחרי שתיארנו את הרקע החשוב שכל אחד צריך להכיר, שימו לב לעונשים הצפויים בגין נהיגה בהשפעת אלכוהול. 

זהירות, גם הרישיון נמצא בסכנה

כבר בשנות השישים קבעה פקודת התעבורה כי נהג תחת השפעת אלכוהול צפוי לקנס כספי ניכר. אולם בשל הסיכון של הנהג עצמו ושל אחרים, הוחלט כי הקנס הכספי איננו סנקציה מספקת. ואגב, נהג החשוד שהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול ומסרב לעבור בדיקת ינשוף בנשיפה או בדיקת דם, ייחשב שנהג תחת השפעת אלכוהול. 

במצבי נהיגה בשכרות, זיכרו כי החיים שלכם בסכנה ומבחינת החוק, הרישיון שלכם גם הוא בסכנה. על פי הפקודה, מי שיורשע רישיונו יילקח ממנו למשך שנתיים עד ארבע שנים (במידה ובעבר רישיונו נפסל בשל עבירה דומה). במצבים מסוימים, עשוי בית המשפט לקבוע כי בנסיבות המקרה הנהג יעמוד בפני מאסר על תנאי ואפילו בפני מאסר בפועל. כן, עד כדי כך החוק מבקש להחמיר בנושא. 

למותר לציין כי הנאשמים, שיודעים כי הם עלולים לעמוד בפני ענישה כבדה, רשאים להיעזר בייצוג משפטי. כמו באישומים מהתחום הפלילי, נסיבות המקרה עשויות להביא להקלה בעונש. כך למשל, נסיבות אישיות ומשפחתיות, רמת האלכוהול שנמצאה בדם, עבירות תנועה קודמות בכלל ועבירות קודמות של נהיגה בהשפעת אלכוהול בפרט (אם קיימת היסטוריה מסוג זה). 

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.snb.co.il/

אולי יעניין אותך

קורס מיינדפולנסֿ

מיינדפולנס, נהנה מזינוק אדיר בפופולריות שלו בעשור האחרון, הן בעיתונות הפופולרית והן בספרות הפסיכותרפיה. התרגול עבר מתפיסה בודהיסטית מעורפלת ברובה שנוסדה לפני כ- 2,600 שנה

קרא עוד »

קורס די ג'יי לנוער

ממקצועות המוזיקה המשמעותיות ביותר שיש היום, נמצא הדי ג'יי בראש הרשימה. אם יש לכם אהבה למוזיקה ואתם רוצים להיות חלק מהעולם הזה, אנחנו מזמינים אתכם

קרא עוד »