לא יודעים במה לעשות תואר? כל הטיפים לסדרי העדיפויות שאתם צריכים

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

הדרך לקריירה משמעותית ומספקת רצופה בלא מעט מכשולים, כמו קבלת ציון גבוה בבחינת הפסיכומטרי,בחירת מוסד הלימודים בו תרצו לרכוש את המקצוע או את התואר שלכם, מעבר מבחני קבלה ושיפור בגרויות בעת הצורך.

אם טרם החלטתם מהו המסלול שתרצו ללמוד בו, ואיזה תואר הוא זה שמושך אתכם, חשוב לעצור לרגע ו"לעשות חושבים" תוך שביצוע סדרי עדיפויות בצורה נכונה תסייע לכם לקבל הכוונה ואולי לגשת לאבחון פסיכומטרי.

אז מהם סדרי העדיפויות שיש לשים אליהם לב בבחירת התואר? הנה כמה מהשלבים והדרכים לקבלת החלטה טובה:

מספר שנות לימוד –נסו לברר כמה שנות לימוד דורש כל תואר. ישנם תארים של 3 שנים, ישנם כאלה שנמשכים 4שנים, כמו גם שתארים ברפואה וטרינריה ופסיכולוגיה: יכולים להתארך עד 7 שנים! לכן חשוב להבין כמה זמן תוכלו להקדיש לתואר ולכמה שנים באמת תהיה לכם סבלנות.

 אפשרויות תעסוקה – לפני שאתם נרשמים ללימודי תואר ראשון יש לבדוק ממש על ידי בחינת לוחות הדרושים מהן אפשרויות התעסוקה במקצוע שאתם רוצים ללמוד. בדיקת האופציות תפתח לכם צוהר להתבוננות לעתיד והבנה נכונה יותר אודות הבחירה שלכם.

 אהבה למקצוע – חשוב לוודא כי אתם אוהבים את המקצוע שאתם רוצים ללמוד, כי יש לכם זיקה איליו וכי המקצוע היה בין רשימת המקצועות שלכם כבר מימי הילדות. דעו כי רק מי שאוהב את עבודתו, נהנה ממנה.

התאמה לפסיכומטרי –גשו לבחינת הפסיכומטרי תוך הרשמה לקורסי פסיכומטריים טובים. לאחר קבלת הציון תוכלו להבין לאילו מקצועות תוכלו להתקבל.

תכניות לעתיד – נסו להבין מהן התכניות שלכם לעתיד. האם תרצו לגור בארץ? או שאולי בחו"ל? האם תרצו לטייל או להישאר במקום אחד קבוע?. כל אלה יסייעו לכם לתכנן את שנת הלימודים שלכם ולבחור מקצוע לעתיד.

מצב כלכלי – בררו אודות עלויות לימודי התואר באוניברסיטאות ובמכללות השונות. חשוב לדעת כי שכר הלימוד בארץ נחשב גבוה יחסית למדינות אחרות, לכן לעיתים בחירת המקצוע יכולה להתרחש בהתאם למצב הכלכלי, או בהתאם ליכולת ללמוד במדינה אחרת לתואר ראשון, וזאת מבלי לפשוט את הרגל. עשו את כל אלה, והדרך לתואר נחשק כבר מתחילה!

המידע באדיבות האקדמיה לפסיכומטרי

אולי יעניין אותך

איך הופכים להיות לוליין?

קיימים סוגים שונים של בעלי מקצוע בעולם בכלל ובתחום האירועים בפרט. אחד מהתחומים המשויכים לתחום האירועים הוא תחום מפעילי האטרקציות. במילים אחרות, אלה שדואגים לעשות

קרא עוד »