כללים לכתיבת סקירה ספרותית נכונה

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

סקירה ספרותית היא למעשה חלק בלתי נפרד מכל עבודת מחקר, וזו מהווה את החלק של פתיח המחקר. התפקיד של פתיח בכתיבה מעין זו הוא למעשה להציג את המשתנים של המחקר ולתת הגדרה בתיאוריה עבור אותם משתנים שחוקרים בעבודה. החלק הזה הוא התשתית שעליה נשען המחקר, ולכן זה מאוד חשוב לעבוד לפי כללים מסודרים שיביאו אל תוצאה איכותית, ולא פחות מכך.

 

כתיבה עם רעיון משותף

באופן כללי כל דבר שאותו אנחנו רושמים, גם אם הוא מחולק לפסקאות, אנחנו צריכים להביא לכדי כתיבה רציפה שממשיכה את עצמו עם רעיון מרכזי משותף. זה מאוד חשוב לוודא כי באותה סקירה ספרותית שאותה כותבים ועורכים, תהיה כתיבה אחידה, ולא כזו שמורגשת בה החלוקה לפסקאות שישנה תחושה כי הן לא בהכרח תומכות באותו רעיון שנבחר. הפסקאות חייבות להמשיך את הרעיון הזה ולגבות אותו עם ממצאים של מחקר נבחר.

 

הכי רלבנטי והכי עדכני

לאחר שבוחנים נושא שעליו רוצים לכתוב עבור הסקירה הספרותית, זה חשוב עד מאוד לאתר את המידע שיהיה לא רק הכי עדכני עבור סוג כזה של נושא, אלא גם יהיה הכי רלבנטי אל הנושא עצמו שנבחר. שני אלה יביאו אל סקירה איכותית של נושא, כזו שתהיה בעלת ערך הרבה יותר גבוה מכל סקירה שעבורה נבחרו ממצאים ישנים או פחות רלבנטיים לנושא הנבחר.

 

נותנים מידע מלא

במחקר שאותו בוחרים עבור סקירה ספרותית זה חשוב לתת את הדעת לגבי כל אחד מן המשתנים שנבחרו, במידה ואכן ישנם כמה. כל אפשרות אחרת תשאיר את האדם שקורא את אותה הסקירה עם מידע חלקי בלבד, ודבר זה מאוד אינו מומלץ. לפחות לא כאשר רוצים להכין סקירה ברמה גבוהה.

אולי יעניין אותך

איך הופכים להיות לוליין?

קיימים סוגים שונים של בעלי מקצוע בעולם בכלל ובתחום האירועים בפרט. אחד מהתחומים המשויכים לתחום האירועים הוא תחום מפעילי האטרקציות. במילים אחרות, אלה שדואגים לעשות

קרא עוד »