איך תכינו את תיק העבודות שלכם

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

הראה לי בבקשה את התיק שלך! מכירים את הבקשה הזו?

אז כאן זה לא איש ביטחון שמבקש לבדוק את התיק שלכם. מדובר במראיין שרוצה להתרשם מתיק העבודות שלכם. במקרה כזה אתם אמורים לשלוף את תיק העבודות אשר בו אתם אוגרים את העבודות המקצועיות שלכם. באותו תיק אתם אמורים לשמור על עבודות מיוחדות ונבחרות שלכם אותם תוכלו להציג בכל מקרה בו תתבקשו להציג את היכולות שלכם. על פי רוב מחזיקים אנשי מקצוע כמו גרפיקאים, עיתונאים,דוגמנים או צלמים תיקי עבודות אשר בהם הם אוגרים את כל העבודות שבהם הם גאים לנופף כמו עיצוב לוגו.

שווה להשקיע בתיק עבודות

יש כאלה המתעצלים ליצור את תיק העבודות. הם עסוקים בעבודה השוטפת והם לא פנויים לחשוב מה כדאי להכניס אל תיק העבודות. הם לא פנויים לנהל את התיק מבחינת החלוקה לנושאים והקטלוג של העבודות. חבל שכך. יש לזכור כי הקטלוג זה בעצם מה שאתם כאנשי מקצוע. כאשר יש לכם תיק עבודות מסודר, יש לכם איך להציג את עצמכם ואת העבודות שלכם.

זכרו, תיק עבודות מקצועי הוא תיק שבמקרים רבים יקבע האם תוכלו להתקדם לשלב הבא.

במקומות עבודה רבים, לא מזמנים אל ריאיון לפני שרואים את תיק העבודות של אותו מוצע, בין אם מדובר על מעצב גרפי או מקצועות נוספים. ברור אם כן כי שווה להשקיע בתיק עבודות מקצועי, אשר בו ניתן יהיה לנופף בעת הצורך. להכין את תיק העבודות על המקום כאשר כבר צריחך אותו, זה לא תמיד בר ביצוע ולעיתים התיק לא ישקף באמת את היכולות של המוצע.

אל תדחסו יותר מידי

יש כאלה שרוצים להראות כי הם כבר הספיקו הרבה מאוד. הם ינסו לדחוס אל תיק העבודות שלהם את כל מה שהם הספיקו לעשות במשך שנים. חשוב לזכור כי לא זה מה שישכנע את הלקוח. עבודות מרשימות ומקצועיות שמשקפות את היכולות ואת הכישורים, זה מה שהמראיין רוצה לראות ואת אלו צריך להכניס אל תיק העבודות.

תיק עבודות וירטואלי

כיום מקובל מאוד לשלוח תיק עבודות וירטואלי אשר בו מוצגים העבודות השונות כאשר כך ניתן לשלוח בקלות את התיק והמראיין יוכל להתרשם מהכול און ליין.

אולי יעניין אותך

מורים פרטיים
Main
berry

איך לבחור מורה פרטי?

בעידן הנוכחי תלמידים רבים נעזרים במורה פרטי. אם בעבר רק תלמידים מתקשים נעזרו במורים פרטיים, הרי כיום כל תלמיד שחפץ להצליח, כל אחד אשר רואה

קרא עוד »
לימודי פסיכותרפיה
Main
berry

לימודי פסיכותרפיה

פסיכותרפיה הנו טיפול בהפרעות, גם ברגעי משבר שונים וגם בעת במצוקות נפשיות באמצעים שונים. רוב שיטות הטיפול נעשות בקשר מילולי בין המטפל למטופל. בישראל פסיכותרפיסטים

קרא עוד »
האם לא מאוחר ללמוד לנגן?
Main
berry

האם לא מאוחר ללמוד לנגן?

קל מאוד להיקלע למרוץ החיים ולהיכנס ולהיכנע לשגרה השוחקת, למעשה בין גידול הילדים ובין העבודה פעמים רבות נראה כי אין לנו זמן לשום דבר אחר

קרא עוד »