איך תכינו את תיק העבודות שלכם

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

הראה לי בבקשה את התיק שלך! מכירים את הבקשה הזו?

אז כאן זה לא איש ביטחון שמבקש לבדוק את התיק שלכם. מדובר במראיין שרוצה להתרשם מתיק העבודות שלכם. במקרה כזה אתם אמורים לשלוף את תיק העבודות אשר בו אתם אוגרים את העבודות המקצועיות שלכם. באותו תיק אתם אמורים לשמור על עבודות מיוחדות ונבחרות שלכם אותם תוכלו להציג בכל מקרה בו תתבקשו להציג את היכולות שלכם. על פי רוב מחזיקים אנשי מקצוע כמו גרפיקאים, עיתונאים,דוגמנים או צלמים תיקי עבודות אשר בהם הם אוגרים את כל העבודות שבהם הם גאים לנופף כמו עיצוב לוגו.

שווה להשקיע בתיק עבודות

יש כאלה המתעצלים ליצור את תיק העבודות. הם עסוקים בעבודה השוטפת והם לא פנויים לחשוב מה כדאי להכניס אל תיק העבודות. הם לא פנויים לנהל את התיק מבחינת החלוקה לנושאים והקטלוג של העבודות. חבל שכך. יש לזכור כי הקטלוג זה בעצם מה שאתם כאנשי מקצוע. כאשר יש לכם תיק עבודות מסודר, יש לכם איך להציג את עצמכם ואת העבודות שלכם.

זכרו, תיק עבודות מקצועי הוא תיק שבמקרים רבים יקבע האם תוכלו להתקדם לשלב הבא.

במקומות עבודה רבים, לא מזמנים אל ריאיון לפני שרואים את תיק העבודות של אותו מוצע, בין אם מדובר על מעצב גרפי או מקצועות נוספים. ברור אם כן כי שווה להשקיע בתיק עבודות מקצועי, אשר בו ניתן יהיה לנופף בעת הצורך. להכין את תיק העבודות על המקום כאשר כבר צריחך אותו, זה לא תמיד בר ביצוע ולעיתים התיק לא ישקף באמת את היכולות של המוצע.

אל תדחסו יותר מידי

יש כאלה שרוצים להראות כי הם כבר הספיקו הרבה מאוד. הם ינסו לדחוס אל תיק העבודות שלהם את כל מה שהם הספיקו לעשות במשך שנים. חשוב לזכור כי לא זה מה שישכנע את הלקוח. עבודות מרשימות ומקצועיות שמשקפות את היכולות ואת הכישורים, זה מה שהמראיין רוצה לראות ואת אלו צריך להכניס אל תיק העבודות.

תיק עבודות וירטואלי

כיום מקובל מאוד לשלוח תיק עבודות וירטואלי אשר בו מוצגים העבודות השונות כאשר כך ניתן לשלוח בקלות את התיק והמראיין יוכל להתרשם מהכול און ליין.

אולי יעניין אותך

קורס מיינדפולנסֿ

מיינדפולנס, נהנה מזינוק אדיר בפופולריות שלו בעשור האחרון, הן בעיתונות הפופולרית והן בספרות הפסיכותרפיה. התרגול עבר מתפיסה בודהיסטית מעורפלת ברובה שנוסדה לפני כ- 2,600 שנה

קרא עוד »

קורס די ג'יי לנוער

ממקצועות המוזיקה המשמעותיות ביותר שיש היום, נמצא הדי ג'יי בראש הרשימה. אם יש לכם אהבה למוזיקה ואתם רוצים להיות חלק מהעולם הזה, אנחנו מזמינים אתכם

קרא עוד »