קורס מיינדפולנס

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

מיינדפולנס, נהנה מזינוק אדיר בפופולריות שלו בעשור האחרון, הן בעיתונות הפופולרית והן בספרות הפסיכותרפיה. התרגול עבר מתפיסה בודהיסטית מעורפלת ברובה שנוסדה לפני כ- 2,600 שנה למבנה פסיכותרפי מיינסטרים כיום.

קורס מיינדפולנס

תומכי מיינדפולנס, היו מאמינים שלמעשה כל מטופל ומטפל, ירוויחו מלהיות מודעים יותר לעצמם. בין היתרונות התיאורטיים שלו הם שליטה עצמית, אובייקטיביות, סובלנות והשפעה, גמישות מוגברת, שוויון נפש, שיפור ריכוז ובהירות מנטלית, אינטליגנציה רגשית והיכולת להתייחס לזולת באדיבות.

אבל האם מיינדפולנס טוב כמו שמפורסם? מאמר זה מציע סקירה כללית של מיינדפולנס ודן בהשלכות על קורס מיינדפולנסֿ, תרגול, מחקר והדרכה.

היתרונות הנתמכים אמפירית של מיינדפולנס 

המונח "מיינדפולנס", שימש כדי להתייחס למצב פסיכולוגי של מודעות, לשיטות המקדמות מודעות זו, לאופן עיבוד מידע ולתכונות אופי. 

כדי להיות עקביים עם רוב המחקרים שנסקרו במאמר זה, אנו מגדירים מיינדפולנס כמודעות מרגע לרגע לחוויה של האדם ללא שיפוט כלשהו. במובן זה, מיינדפולנס הוא מצב ולא תכונה. אמנם זה עשוי להיות מקודם על ידי תרגולים או פעילויות מסוימות, כגון מדיטציה, אבל זה לא שווה ערך או שם נרדף להם.

יתרונות המיינדפולנס 

חוקרים משערים כי מדיטציית מיינדפולנס (קבלו מידע על סדנת מיינדפולנס), מקדמת מודעות מטה-קוגניטיבית, מפחיתה את ההרהורים באמצעות התנתקות מפעילויות קוגניטיביות מתמשכות ומשפרת את יכולות הקשב באמצעות הישגים בזיכרון העבודה.

הרווחים הקוגניטיביים הללו, בתורם, תורמים לאסטרטגיות יעילות לוויסות רגשות. ליתר דיוק, מחקר על מיינדפולנס זיהה את היתרונות הבאים:

הפחתת מתח 

מחקרים רבים מראים, שתרגול מיינדפולנס מפחית מתח. מחקרים הראו שיש קשר בין השימוש בהפחתת מתח המבוססת על מיינדפולנס וטיפול קוגניטיבי המבוסס על מיינדפולנס. 

החוקרים הגיעו למסקנה שטיפול מבוסס מיינדפולנס, עשוי להיות שימושי בשינוי תהליכים רגשיים וקוגניטיביים העומדים בבסיס בעיות קליניות מרובות.

אולי יעניין אותך

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא אחד הנושאים הגדולים בעולם. זה לא רק בעיה עבור מבוגרים אלא גם עבור ילדים. חשוב ללמוד אנגלית מכיוון שהיא תעזור לך

קרא עוד »

בגדי עבודה B Safety

עובדים בבניין וחושבים לקנות נעליים מיוחדות לעבודה בבניין או אולי אתם עובדים במפעל לבטון והבגדים הרגילים שלכם לא ממש מתאימים? יש מה לעשות ובמאמר זה,

קרא עוד »

קורס שענות

יצירת שעונים היא מיומנות מיוחדת שדורשת שנים של תרגול כדי לשלוט בה. זוהי מיומנות שעברה מדור לדור והיא עדיין נחשבת כאמנות. יצירת שעונים היא מלאכה,

קרא עוד »