לימודי לוגיסטיקה – לשם מה צריך את זה?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

אחד השלבים החשובים ביותר בשרשרת המזון העסקית, הכלכלית, היא שלב הלוגיסטיקה. לא הרבה אנשים מודעים לכך, אבל בשביל שהעסק יעבוד כמו שצריך, כל ההיבט הלוגיסטי חייב לעבוד בצורה הטובה ביותר, בצורה מסודרת ועקבית. אחרת כל תהליך העבודה עלול להיהרס. 

ניקח לדוגמא עסק שמייבא מוצרים מחו"ל. קיימת שרשרת ברורה שמקשרת מהשלב בו הפריט יוצא מהיצרן בחו"ל עד שהוא מגיע אל הלקוח בישראל. בשביל שהשרשרת תעבוד כמו שצריך, הרי שכל האחראים על הלוגיסטיקה מהצד שלנו, חייבים לעבוד כמו שצריך, הכל צריך לעבוד בצורה טובה, אחרת המוצר עלול ללכת לאיבוד, הלקוח לא יקבל את מה שהוא הזמין ואנחנו בזבזנו את כספנו לחינם, ופגענו בשם של העסק. 

זה מתחיל בכך שהמוצר צריך להגיע אל המשאית שתיקח אותו לנמל, הוא יגיע לישראל באונייה, כשהוא מגיע לנמל אנחנו אמורים לשחרר אותו, להוביל אותו למשאית שתיקח אותו לעסק שלנו, הוא צריך להיכנס למלאי ומשם לעבור לידי הלקוח. לעיתים התהליך מתרחב, לעיתים הוא מתקצר. זו כמובן רק שרשרת לוגיסטית אחת. 

כיצד לימודי לוגיסטיקה יכולים לעזור

זו אחת הסיבות מדוע לימודי לוגיסטיקה הפכו להיות מאוד פופולאריים במהלך השנים ובכלל, התחום של לוגיסטיקה הפך להיות הרבה יותר מקצועי. כבר לא מדובר על עובדים שמקפידים לשים את המוצרים במקום הנכון וזהו. מדובר על מערך שלם של תפקידים ועבודות, הכל מתבצע באופן מוחשב, הכל מתועד, ואפשר לדעת מה עשה כל עובד, מה תפקידו, איך הוא מבצע אותו ועוד. 

הלימודים נותנים ידע מקצועי נרחב, הן מבחינה תיאורטית, הן מבחינה מעשית ועוד. חשוב לומר, במהלך השנים אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר תוכניות ותוכנות שנועדו לקדם את הנושא.

אולי יעניין אותך

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא אחד הנושאים הגדולים בעולם. זה לא רק בעיה עבור מבוגרים אלא גם עבור ילדים. חשוב ללמוד אנגלית מכיוון שהיא תעזור לך

קרא עוד »

בגדי עבודה B Safety

עובדים בבניין וחושבים לקנות נעליים מיוחדות לעבודה בבניין או אולי אתם עובדים במפעל לבטון והבגדים הרגילים שלכם לא ממש מתאימים? יש מה לעשות ובמאמר זה,

קרא עוד »

קורס שענות

יצירת שעונים היא מיומנות מיוחדת שדורשת שנים של תרגול כדי לשלוט בה. זוהי מיומנות שעברה מדור לדור והיא עדיין נחשבת כאמנות. יצירת שעונים היא מלאכה,

קרא עוד »