הסבה מחינוך להייטק – האם זה אפשרי וכיצד

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

לא פעם אנחנו קוראים בתקשורת על אנשי הייטק שעשו הסבה ועברו לתחום החינוך. הם עושים זאת בעיקר מסיבות ציוניות, מסיבות ערכיות ואחרות. לצידם, בתהליך הפוך, אפשר למצוא גם לא מעט מורים ומורות וגורמים אחרים שבאים מתחום החינוך ועושים הסבה לתחום ההייטק. 

הסבה מקצועית להייטק מתחום החינוך היא לא דבר פשוט, אך היא בהחלט אפשרית. יש היום לא מעט קורסים המאפשרים לבצע הסבה שכזו, בין אם זה בשביל לאפשר למורים ומורות צעירים ומבוגרים לבצע תהליך הסבה בצורה נכונה ולהשתלב בתחומים שונים בעולם ההייטק על פי בחירה. הסבה מחינוך להייטק יכולה להתבצע כמובן בשלבים שונים של הקריירה, למרות שבדרך כלל אנשים בוחרים לעשות זאת בשלבים בהם יש להם עוד סיכוי להשתלב בעולם ההייטק בצורה נכונה. 

לפני שנסביר מדוע עושים את זה, חשוב להבהיר זה יכול לקחת קצת זמן, זה דורש סבלנות ותהליך למידה, אך בסופו של דבר זה יכול לייצר תוצאה איכותית. 

מדוע אנשים בוחרים לבצע הסבה כזו?

ראשית, בסופו של דבר במבחן התוצאה, עבודה בהייטק לאחר סיום לימודי הייטק מכניסה הרבה יותר כסף מאשר עבודה בחינוך. בעלי משפחות יעדיפו לעשות הסבה מתוך מחשבה שכך הם יוכלו לייצר הכנסה גבוהה יותר ולאפשר ביטחון כלכלי משמעותי למשפחה שלהם. 

שנית, התנאים בהייטק באופן כללי יותר טובים. למרות שהרבה פעמים שומעים על שעות עבודה ארוכות וכדומה, עדיין התנאים בתחום ההייטק הם הרבה יותר טובים מאשר בתחום החינוך. 

שלישית, עבודה בהייטק מספקת אופציה להתקדמות. כלומר, אנחנו יכולים להתחיל בתפקיד מסוים ולהתקדם הלאה לתפקידים הרבה יותר מאתגרים ומעניינים, בוודאי גם יותר מכניסים. זאת להבדיל מעבודה בחינוך שלא בהכרח מאפשרת אופציה כזו ולכן היא הרבה פעמים שוחקת יותר. 

 

אולי יעניין אותך

קורס מיינדפולנסֿ

מיינדפולנס, נהנה מזינוק אדיר בפופולריות שלו בעשור האחרון, הן בעיתונות הפופולרית והן בספרות הפסיכותרפיה. התרגול עבר מתפיסה בודהיסטית מעורפלת ברובה שנוסדה לפני כ- 2,600 שנה

קרא עוד »

קורס די ג'יי לנוער

ממקצועות המוזיקה המשמעותיות ביותר שיש היום, נמצא הדי ג'יי בראש הרשימה. אם יש לכם אהבה למוזיקה ואתם רוצים להיות חלק מהעולם הזה, אנחנו מזמינים אתכם

קרא עוד »