לימודי רפואה משלימה – כיצד בוחרים את המסלול הנכון

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

צעירים וצעירות רבים בישראל, מעוניינים להירשם ללימודי רפואה משלימה. אנחנו יכולים ללמוד על הביקוש לתחום, הן דרך הגידול במספר המכללות, בתי הספר והמחלקות ללימודים בתחום זה, וכן דרך הגידול במספר המטפלים והמטפלות בישראל. 

אין ספק, שהחל מתחילת שנות התשעים, החלו להיווצר הרבה יותר קליניקות ומרכזים לטיפולים ברפואה משלימה, ויתרה מכך, גם קופות חולים, בתי חולים ומקומות שעד אז עסקו רק ברפואה קונבנציונאלית, החלו לספק טיפולים בתחום של רפואה משלימה, למבוגרים ולצעירים, לגברים ולנשים, במגוון רחב של תחומים ונושאים. 

כפי שאנחנו יודעים, רפואה משלימה מתבססת הרבה על תורות סיניות, יפאניות ותורות אחרות מהמזרח הרחוק. הרעיון שעומד בבסיס תחום זה הוא החיבור בין הגוף לנפש והבנה, שכל דבר אשר הגוף שלנו עובר וחווה, הוא למעשה תוצאה והשפעה ממצב נפשי מסוים או שהוא יכול להקרין עליו. במסגרת לימודים בתחום רפואה משלימה כמו לימודי נטורופתיה, אנחנו לומדים כיצד להבין את החיבור הזה ואיך להתמודד איתו, על מנת לספק למטופלים שלנו אפשרות למצוא פתרונות לכאבים ובעיות שונות איתן הם מתמודדים. 

כיצד בוחרים את המסלול הנכון?

מאחר וישנם הרבה מאוד מקומות שמלמדים רפואה משלימה ויש גם לא מעט מסלולים ספציפיים בתחום זה, הרי שצריך לדעת כיצד בוחרים את המוסד ואת המסלול הנכון. לשם כך, יש לבחון מספר נקודות:

ראשית, יש לבחון מה המסלול מציע ועד כמה הוא רלוונטי עבורנו, בין אם זה מבחינת רמת עניין ובין אם זה מבחינת היכולת שלנו להפיק תועלת מהתחום, בין אם באופן מעשי, מקצועי וכן באופן כלכלי. 

שנית, עלינו לבחון מכללה לרפואה משלימה בה אנחנו רוצים ללמוד את התחום, הן על פי המוניטין שלו, על פי המרצים שעובדים בו, תוכנית הלימודים וכן התעודה שהוא מספק לנו בסיום הלימודים. חשוב לבדוק האם המקום מוכר והאם אנחנו יכולים לעבוד באופן מקצועי אחרי שאנחנו מוציאים תעודה בתחום. 

שלישית, יש לבחון עלויות וכן תנאים לוגיסטיים של המקום ותנאי לימוד באופן כללי, על מנת שנוכל להפיק את כל התועלת האפשרית מזמן הלימודים שלנו. 

אולי יעניין אותך

לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים הוא אחד הנושאים הגדולים בעולם. זה לא רק בעיה עבור מבוגרים אלא גם עבור ילדים. חשוב ללמוד אנגלית מכיוון שהיא תעזור לך

קרא עוד »

בגדי עבודה B Safety

עובדים בבניין וחושבים לקנות נעליים מיוחדות לעבודה בבניין או אולי אתם עובדים במפעל לבטון והבגדים הרגילים שלכם לא ממש מתאימים? יש מה לעשות ובמאמר זה,

קרא עוד »

קורס שענות

יצירת שעונים היא מיומנות מיוחדת שדורשת שנים של תרגול כדי לשלוט בה. זוהי מיומנות שעברה מדור לדור והיא עדיין נחשבת כאמנות. יצירת שעונים היא מלאכה,

קרא עוד »