חומר איטום לאמבטיה – איך להתנהג כשמזהים רטיבות?

חומר איטום לאמבטיה - איך להתנהג כשמזהים רטיבות?

את חדר האמבטיה יש לאטום היטב בגלל המים הרבים שעוברים שבצנרת שבו. יחד עם זאת ולעיתים מתגלית נזילה עקב איטום לא תקין, פיצוץ בצנרת וכדומה. כאשר מתגלית נזילה יש לבדוק במיידית את הסיבה להיווצרותה. אם היא, למשל, על תקרה שמעליה קיימת אמבטיה או מקלחת אז יש סבירות גדולה לאיטום שאינו תקין. השלב הבא הוא לבצע תיקון של הבעיה כולל איטום חדש באמצעות חומרי איטום מתאימים ותקניים. משימת האיטום הינה מורכבת ויש צורך בידע וניסיון רב כדי שהבעיה לא תחזור שנית.

תהליך האיטום

יש לבצע את האיטום במסגרת שיפוץ כללי של המקום. מה שאומר פירוק האמבטיה, הריצוף, הקרמיקות ועוד כדי להגיע לשורש הבעיה. תיקון שטחי לא יועיל והרטיבות תחזור במהירות. עבודת האיטום כוללת מספר שלבים שהראשון בהם הוא שלב ההכנה ולאחריו תתבצע עבודת האיטום עצמה. עבודות ההכנה כוללות ניקוי יסודי של השטח. בהמשך יש לבצע יציקת סף הפרדה מבטון בכניסה לחדר האמבטיה וזאת, כדי למנוע חדירת מים מחדר האמבטיה אל מתחת לרצפה ולכיוון החדרים האחרים. לאחר התקנת הצנרת יש לכסותה עם בטון העשוי תערובת מחומרים הכוללים מלט, חול ודבק מיוחד. 

איטום הרצפות

 לאחר שהכול מתייבש היטב מתחילים באיטום. החומרים הטובים ביותר הם על בסיס ביטומני. יש למרוח חומר מקשר והשלב הבא הינו מריחת חומר האיטום עצמו. רצוי במספר שכבות ועד שלוש. מומלץ מאוד להוסיף רשת אינטרגלס בין מריחת השכבה הראשונה והשנייה לשיפור האיטום. לאחר סיום מריחת כל השכבות יש לשפוך חול מלמעלה כדי לתת הגנה עליו מפני פגיעות מכאניות. רק לאחר מכן מניחים את הקרמיקות לריצוף. מומלץ לשכור שירותי חברות איטום מקצועיות לעבודות חשובות אלו.

למידע נוסף על חומר איטום בהזרקה, הקליקו על הלינק